20 Ekim 2018 Cumartesi
Anasayfa > Roportajlar > Yaralı doğan'a şefkat eli
Yaralı doğan'a şefkat eli

Yaralı doğan'a şefkat eli

26.12.2017 16:39 12 14 16 18 yazdır
Yaralı doğan'a şefkat eli Kanadı Kırık Doğan'a Doğa Koruma Sahip Çıktı

Yaralı doğan'a şefkat eli

Kanadı Kırık Doğan'a Doğa Koruma Sahip Çıktı

Erdemli Merkez Mahallesi'nde tarlada çalışan bir çiftçi tarafından yaralı halde bulunan doğan, Doğa Koruma ve Milli Parklar Erdemli Şube Şefliği'ne getirildi. Kuşu teslim alan Doğa Koruma ve Milli Parklar Erdemli Şube Şefi Mevlüt Çetin, yaralı doğanın bölgede ender görüldüğünü söyledi. Çetin, doğanın gerekli tedavisinin ardından doğaya bırakılacağını belirtti.

Çetin şöyle konuştu: "Yaralı doğan tarlasında çalışan bir vatandaşımız tarafından bulunmuş. Sağ kanadı kırılmış olan doğanı yaralı bölgesinde inceleme yaptık. İlk belirlemelere göre çarpma nedeniyle kanadının kırılmış olabileceği kanısına vardık. Bu doğan, nesli tükenmekte olan yırtıcı kuş türlerinden en önemlilerindendir. Bu kuşlar bölgemizde az bulunur ve yüksek kesimlerde yaşarlar. Yaralı doğanı tedavisi için Tarsus Hayvanat Bahçesindeki sağlık birimine gönderilecek. Tedavisinin ardından doğal yaşam alanına bırakılacak. Bu tür nesli tükenmekte olan kuşları bulanlar mutlaka bizimle irtibata geçsin."

 

Etiketler : veli
Diğer Röportajlar
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.