Hürses
26 Haziran 2019 Çarşamba
Anasayfa > GÜNDEM > KURBAN BAĞIŞINDA REKOR KIRDILAR

KURBAN BAĞIŞINDA REKOR KIRDILAR

29.08.2018 09:57 12 14 16 18 yazdır
KURBAN BAĞIŞINDA REKOR KIRDILAR Erdemli'li Hayırseverler Erdemli Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Erdemli Şubesi’nini birlikte yürüttüğü Kurban organizasyonuna yaklaşık 1000 Adet Kurban Bağışı Yaptı.
KURBAN BAĞIŞINDA REKOR KIRDILAR

KURBAN BAĞIŞINDA REKOR KIRDILAR

Erdemli'li Hayırseverler Erdemli Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Erdemli Şubesi’nini birlikte yürüttüğü Kurban organizasyonuna yaklaşık 1000 Adet Kurban Bağışı Yaptı.

Türkiye Diyanet Vakfı Vekaletle Kurban Organizasyonu kapsamında Erdemli Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Erdemli Şubesi’nin İlçemizde birlikte yürüttüğü Kurban organizasyonu başarı ile gerçekleştirdi.

Bu çalışmalar çerçevesinde; 300 canlı hayvan, Bayramın 2. Günü Müftülükte görevli gönüllü İmam-Hatip ve Müezzin-Kayyımlar tarafından kesildi.

Ayrıca, İlçemizde bu yıl vekalet kurban rekor seviyeye ulaşarak Erdemli halkından 540 hayırsever vatandaş yurtiçinde veya yurtdışında kesilmek üzere Kurbanını vekaleten Diyanet Vakfına bağışladı, bunun yanında yaklaşık olarak 300 kişi de kurbanını Erdemli’de kesilmek üzere vekaleten Türkiye Diyanet Vakfına bağışladı.

Bu sayılarla halkımızın Diyanet İşleri Başkanlığına ve Türkiye Diyanet Vakfına olan güveni de teyit edilmiş oldu. Geçen yıla nispetle Diyanet vakfı Türkiye genelinde vekalet kurban bağışında % 71 artış sağlayarak bir rekora imza attı.

Müftülüğümüzün organizasyonunda da 1000’e yakın vekalet kurban bağışı alınarak bunların 300 tanesi Erdemli’de Müftülük çalışanları tarafından Bayramın 2. Günü Belediye Mezbahanesinde kesilip mahallelerde tespit edilen 1200 ihtiyaç sahibine hisse olarak dağıtıldı.

Bunun yanında, Diyanet Vakfı çatısı altında mahalle camileri ve Kur’an Kurslarına yapılan deri bağışları da kabul edilerek toplamda 12.500 deri toplanıp ve değerlendirilmek üzere satılıp, ilgili cami ve Kur’an Kurslarının ihtiyaçlarında kullanılmak üzere verildi.

Müftülüğümüz tarafından 2018 yılı Vekalet Kurban Organizasyonu çok başarılı ve rekorlarla beraber sorunsuz bir şekilde tamamlandı.

Bütün bu çalışmaları başarılı bir şekilde tamamlayan ve Vekaleten Kurban Organizasyonunda hem sayısal olarak hem de faaliyet olarak İl genelinde en başarılı İlçe olan Erdemli Müftülüğü, kurumsal olarak gösterilen bu ilgiden dolayı teveccüh gösteren Erdemli Halkına teşekkür etti.

 

Mükerrem Tollu 468x60
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri