Hürses
26 Haziran 2019 Çarşamba
Anasayfa > Roportajlar > KIZKALESİ MEDYA GÜNLERİ 2018 KAPILARINI AÇIYOR
KIZKALESİ MEDYA GÜNLERİ 2018 KAPILARINI AÇIYOR

KIZKALESİ MEDYA GÜNLERİ 2018 KAPILARINI AÇIYOR

05.10.2018 16:24 12 14 16 18 yazdır
KIZKALESİ MEDYA GÜNLERİ 2018 KAPILARINI AÇIYOR Erdemli Belediyesi tarafından bu yıl 4. gerçekleştirilecek olan Kızkalesi Medya Günleri 5-6-7 Ekim 2018 tarihinde konuklarını ağırlamaya başlıyor. Mersin Erdemli Belediyesince düzenlenecek olan Kızkalesi M

KIZKALESİ MEDYA GÜNLERİ 2018 KAPILARINI AÇIYOR

Erdemli Belediyesi tarafından bu yıl 4. gerçekleştirilecek olan Kızkalesi Medya Günleri 5-6-7 Ekim 2018 tarihinde konuklarını ağırlamaya başlıyor.

Mersin Erdemli Belediyesince düzenlenecek olan Kızkalesi Medya Günleri 2018 etkinliği yerel gazetecilere kapılarını açıyor. Bu yıl 4. sü gerçekleştirilecek olan etkinliklerin kapsamının genişletildiği bildirildi. Erdemli Belediyesi tarafından Türkiye'de ilk defa düzenlenen Kızkalesi Medya Günleri bu yıl, Türkiye'nin her yerinden ve yurt dışından yaklaşık olarak 500 gazeteci konuğunu ağırlamayı hedefliyor.

5-6-7 Ekim 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan 4. Kızkalesi Medya Günleri hakkında bilgi veren Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, bu etkinliğin yerel gazetecilerin buluşma merkezi, buluşma etkinliği olarak tasarladıklarını ifade etti. İlk defa 2015 yılında Adana, Mersin, Hatay ve Osmaniye illerini kapsayacak şekilde düzenledikleri etkinliğin her sene büyüyerek bu yıl uluslararası bir hüviyet kazandığını dile getiren Başkan Tollu, "amacımız insanları birlik ve beraberlik içerisinde dayanışmalarını sağlamak. Yerel medya mensuplarımızın tanışmalarını, sorunlarını tartışmalarını ve bu ülkenin güzel yarınları adına güçlenmelerini arzu ediyoruz. Bu vesileyle önemli bir amaca hizmet ediyoruz" dedi.

Bu projenin geleneksel hale geldiğini beyan eden Belediye Başkanı Tollu, her yıl üzerine koyarak ilerlediklerini kaydetti. Geçtiğimiz yıl 16 il ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetini kapsayan projenin bu yıl tüm Türkiye sathına yayıldığını dile getiren Tollu, aynı zamanda bu yıl Türk dünyasından ve Avrupa'dan da gazetecilerin de konuk olarak ağırlanacağını belirtti. Önümüzdeki yıl ise tam anlamı ile uluslararası olarak açıklayacaklarının altını çizen Tollu, projeye destek veren herkese ve her kuruma teşekkür ederek, yarışmaya katılan gazetecilere de başarılar diledi.

İki ana etkinlikten oluşan projeye üniversitelerin de ortak olduğunu kaydeden Erdemli Belediyesi Kültür Müdür Adem Arslan da projenin uygulanması ile ilgili bilgiler verdi. Projede yerel basının sorunlarının tartışıldığı bir panel düzenlediğini ifade eden Arslan, "Üniversitelerin İletişim Fakültelerinde görevli akademisyenlerin hem panelist hem de seçici kurul üyesi olarak projeye destek vermektedirler. Projemizde aynı zamanda bir medya özendirme yarışması da bulunaktadır. Yerel basın mensuplarımızın gönderdiği eserleri akademisyenlerimizden oluşan jüri üyeleri değerlendiriyorlar ve akabinde derece girenler belirleniyor. Bu yarışma ile yerel medyanın kalitesinin arttığını gözlemliyoruz. Farklı illerden gelen yerel basın mensuplarımızı arasında bir bağ oluşuyor. Gazeteciler Cemiyetleri arasında bir bağ oluşuyor. Ayrıca İletişim Fakülteleri ile yerel basın mensubu dostlarımız arasında da bir bağ oluşmaktadır. Bu anlamda Erdemli Belediyesi olarak biz bir köprü vazifesi görüyoruz. Etkinliğin 3 yıldır başarılı bir şekilde gerçekleştirildiğini görmek bizleri mutlu ediyoruz."

"Yerel basının ekonomik yapısı" temasıyla bu yıl gazetecilerin huzuruna çıkacak olan etkinliğe ulusal gazetecilerin de katılım göstererek, yerel basın mensuplarına yönelik olarak söyleşi düzenleyecekleri bildirildi. 5 Ekim 2018 tarihinde başlayacak olan etkinliğin 7 Ekim 2018 günü sona ereceği ifade edildi. 

Mükerrem Tollu 468x60
Diğer Röportajlar
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.