ihh 728x90
22 Mart 2019 Cuma
Anasayfa > GÜNDEM > KARGICAK ORTAOKULU'NDA BİLİM FUARI COŞKUSU

KARGICAK ORTAOKULU'NDA BİLİM FUARI COŞKUSU

23.05.2018 10:28 12 14 16 18 yazdır
KARGICAK ORTAOKULU'NDA BİLİM FUARI COŞKUSU
KARGICAK ORTAOKULU'NDA BİLİM FUARI COŞKUSU

KARGICAK ORTAOKULU'NDA BİLİM FUARI COŞKUSU

Kargıcak Ortaokulu'nda TUBİTAK 4006 Bilim  Fuarı coşkusu yaşandı. Fuar açılışı 22 Mayıs 2018 Salı günü İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mahmut KARAAĞAÇ, Okul Müdürü Salih GÖKMEN, öğrenciler ve veliler tarafından yapıldı.

Fuarda Matematik alanında; Matematik Saati, Şekilleri Döndürüyorum, Düzgün Çokgenler Arasında Kalan Açıyı Kısa Yoldan Buluyorum, Pİ sayısı 

Teknoloji alanında; Engelleri aşalım, güneş enerjili sera, mıknatıslı ayakkabı, Çöpmatikli ev

Fen Bilimleri alanında; atomun gelişim evreleri, organ bağışla hayat kurtar, 

Türkçe Alanında; Mersin yöresel el sanatları, ailemle okuyorum, atasözleri ve deyimlerimiz şarkılarda dile geldi, fiilimsiler

Sosyal Bilgiler alanında; eğlenceli harita,

Din Kültürü alanında; bu değerler bizim

İngilizce alanında 4 önemli proje ile toplamda 20 proje ile katılım sağlandı.

Fuar okulun Rehber Öğretmeni Fatma YILMAZ koordinatörlüğünde ve danışman öğretmenler Beyhan ÜSTÜL, Şerife ULAK, Muhammed TURAN, Hamza MUTİ, Gülçin POLATÖZ, Lütfullah BOZKURT, Emine Esim AKAY, Uğur TOPRİL, İbrahim BÜBER, Maşide COŞAR, Ayşe Nur YUSUFOĞLU, ve Emine Hatun BÜBER rehberliğinde öğrenciler tarafından birbirinde dikkat çekici ve hayatı kolaylaştırıcı projeler ziyaretçilerin beğenisini kazandı.

Sorumlu öğrencilerden Güllü YILDIRIM, ziyaretçilere yaptığı açıklamada, yaptığımız projelerin sergilenmesinde katılımın fazla olduğuna dikkati çekerek, projelerin kendileri için yeni ufuklar sağlayacağını söyledi.

Okul Müdürü Salih GÖKMEN  de yaklaşık 6 ay süren zorlu bir sürecin sonunda öğrencilerin projelerini ortaya çıkardığını belirterek, gösterilen yoğun ilgi için herkese teşekkür etti.

Öğrenci velisi İbret GÜCÜŞ de çocukların başarılarını görmenin kendilerine gurur verdiğini ve çıkardıkları projelerle geleceğe daha sağlam adımlar atacaklarını dile getirdi.

 

Mükerrem Tollu 468x60
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri