21 Ekim 2017 Cumartesi
Anasayfa > GÜNDEM > ERDEMLİ ZİRAAT ODASI GELECEĞİN MÜHENDİSLERİNE STAJ VERİYOR

ERDEMLİ ZİRAAT ODASI GELECEĞİN MÜHENDİSLERİNE STAJ VERİYOR

31.07.2017 15:13:07 12 14 16 18 yazdır
ERDEMLİ ZİRAAT ODASI GELECEĞİN MÜHENDİSLERİNE STAJ VERİYOR
ERDEMLİ ZİRAAT ODASI GELECEĞİN MÜHENDİSLERİNE STAJ VERİYOR

ERDEMLİ ZİRAAT ODASI GELECEĞİN MÜHENDİSLERİNE STAJ VERİYOR

Erdemli Ziraat Odası bünyesinde stajını yapan 7 Tekniker ve Ziraat Mühendisi adaylarına Odamız Ziraat Mühendisleri ve Tarım Danışmanları tarafından teknik ve uygulamalı olarak eğitim verilmektedir. Konu hakkında bilgi veren Oda Başkanı Rasim ŞAHİN; Odamızda stajını yapmakta olan Mühendis ve Ziraat Teknikeri adaylarına Odamız Fidan Üretim Tesisinde uygulamalı olarak Kivi fidanı yetiştiriciliği, Limon Fidanı yetiştiriciliği, Fidan aşılama teknikleri hakkında uygulamalı eğitim verilmektedir. Ayrıca stajer öğrenciler Tarım Danışmanlarımızla beraber arziye çıkarak Bahçe ve Seralarda yetiştirilen bitkilerin hastalık ve Zararlıları hakkında uygulamalı eğitim alarak tecrübe kazanmaktadırlar. Özellikle İlçemizde yetiştirilen ürünlerin bakımı, sulaması, gübrelemesi, hastalık ve Zararlılarla mücadelesi hakkında tecrübe ve bilgi kazanmaları sağlanmıştır. Üniversite öğrencileri dışında İlçemizde bulunan Tarım Meslek Lisesi öğrencileri de odamız bünyesinde Staj yapmaktadır.

Stajını tamamlayan öğrencilerin Odamızda edindikleri bilgilerin hayatlarında karşılaşacakları sorunları aşmada çok önemli yardımcı olacaktır diyen Oda Başkanı ŞAHİN Yetiştirilen teknik elemanların sahada bulunması Çiftçilerimizin bilinçlenmesi için çok büyük önem arz etmektedir dedi.

 

Etiketler : veli
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri