21 Şubat 2019 Perşembe
Anasayfa > GÜNDEM > Erdemli’ ye Dev Eğitim Yatırımı!

Erdemli’ ye Dev Eğitim Yatırımı!

24.01.2018 14:21 12 14 16 18 yazdır
Gaye Eğitim Okulları Erdemli’ de Açılıyor. Anaokulundan - Fen Lisesine bütün birimleri kapsayan, sosyal, sportif ve kültürel donatısı yüksek Gaye Okulları 2018-2019 Eğitim-Öğretim yılında Erdemli’ de hizmete giriyor.
  Erdemli’ ye Dev Eğitim Yatırımı!
                         Erdemli’ ye Dev Eğitim Yatırımı!
     Gaye Eğitim Okulları Erdemli’ de Açılıyor. Anaokulundan - Fen Lisesine bütün birimleri kapsayan, sosyal, sportif ve kültürel donatısı yüksek Gaye Okulları 2018-2019 Eğitim-Öğretim yılında Erdemli’ de hizmete giriyor. 
     Bölgenin en büyük ve en donanımlı eğitim kampüsü olma özelliğini taşıyan GAYE OKULLARI Erdemli Kültür Merkezi’ nde basına tanıtıldı.  “Gayemiz Geleceğimiz” sloganı ile yola çıktıklarını belirten Gaye Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Nezir ARSLAN “Gayemiz; Geleceğin Erdemli Nesillerini Yetiştirmek” diyerek Erdemli’ ye eğitim hizmeti vermekten gurur duyduklarını açıkladı. ARSLAN, GAYE Okullarının şimdiye kadar sadece Erdemliye değil, Akdeniz bölgesinde yapılan en büyük eğitim yatırım olduğunun altını çizdi.
  Gaye Eğitim Kurumları yönetim Kurulu başkanı  Nezir Arslan konuşmasını şöyle sürdürdü; “Bünyesinde Anaokul, İlkokul, Ortaokul, Anadolu Lisesi ve Fen Lisesi bölümlerini barındıran Gaye Eğitim Kurumumuz 2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılına tam donanımlı kampüsü ile  hızla hazırlanıyor. Gaye Okulları, modern sınıflarının yanı sıra; 2 adet Yüzme Havuzu, Buz Pateni Pisti, 2 Adet Kapalı Spor Salonu, 2 Adet Açık Halı Saha, Voleybol ve Basketbol Sahaları, Uzay Gözlem Odası, Uygulama Atölyeleri, 440 kişi kapasiteli Konferans Salonu, Cep Sineması, Drama Odası, Kütüphane, son teknoloji Fen Laboratuarları ile bölgenin en donanımlı kampüsü olacaktkır. Kodlama, Robotik, Bilişim Teknolojileri, 3D Tasarım vb. programları ile eğitime farklılık getiren Gaye Okulları, Eğitim Kadrosunu da aynı hassasiyetle donanımlı ve vizyon sahibi öğretmenlerden oluşturuyor.”
     Eğitim Koordinatörü Mehmet COŞAR “Öğrenci seçimlerimizi Okul Kayıt Kabul Sınavı ve benzeri puan sistemleri ile yapacağımız gibi, Öğretmenlerimizi de özel mülakat sınavı ile seçerek kaliteli eğitimi hedef alıyoruz. 25  yıllık eğitim öğretim tecrübemizi burada,  yani Gaye Okullarında  tam anlamıyla değerlendireceğiz” diyerek Gaye Okullarında öğretmen kadrosuna çok önem verdiklerine dikkat çekti.  Eğitimci Mehmet COŞAR; “GAYE OKULLARI 10 bin metrekare arazi üzerine kurulu, 1328 Öğrenci kapasiteli, 56 Derslik ve 15 Adet Uygulama Atölyesi ve Laboratuardan oluşan bir teknoloji üssüdür. 20 kişilik Anasınıfı ve 24 kişilik Akıllı Sınıfları ile sadece teorik değil uygulamalı eğitimi de kapsayan bölgenin en donanımlı kampüsünü hazırlıyoruz.” Dedi.
     Gaye Okulları iletişim Koordinatörü Cevdet Ünüvar ise okulun misyonu ve işleyişinin önemine vurgu yaptı; “Bu tarih; Yani 23 Ocak tarihi Erdemlimiz için bir milattır. Erdemli’ nin eğitim miladı Gaye Okullarının açılması ile olacaktır. Bugün burada bulunan herkes bu miladın şahidi ve yıllar sonra da hatıralarda hayırla yad edilecek kimseler olacaktır. Bugünden sonra Erdemli ile ilgili anılacak güzel olan her şey, Gaye’den önce ve Gaye’ den sonra şeklinde değerlendirilecektir” açıklamasını yaptı.
     Basın toplantısına Gaye Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Nezir ARSLAN, , Yönetim Kurulu Üyesi İlhan CEYHAN, Eğitim Koordinatörü Mehmet Coşar, Yönetim Kurulu Üyesi Nebi ARSLAN,  İletişim ve Tanıtım Koordinatörü Cevdet ÜNÜVAR, Medya İletişim Danışmanı Meltem AKALTAN, Yönetim Kurulu Başkan Danışmanı Nesime CAN, ve basın mensupları katıldı. 

Etiketler : Veli
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri