28 Mayıs 2018 Pazartesi
Anasayfa > GÜNDEM > ERDEMLİ MÜFTÜLÜĞÜ KURAN KURBAN KOMİSYONUNDAN İL MÜFTÜLÜĞÜNE ZİYARET

ERDEMLİ MÜFTÜLÜĞÜ KURAN KURBAN KOMİSYONUNDAN İL MÜFTÜLÜĞÜNE ZİYARET

13.09.2017 10:19 12 14 16 18 yazdır
ERDEMLİ MÜFTÜLÜĞÜ KURAN KURBAN KOMİSYONUNDAN İL MÜFTÜLÜĞÜNE ZİYARET
ERDEMLİ MÜFTÜLÜĞÜ KURAN KURBAN KOMİSYONUNDAN İL MÜFTÜLÜĞÜNE ZİYARET

ERDEMLİ MÜFTÜLÜĞÜ KURAN KURBAN KOMİSYONUNDAN İL MÜFTÜLÜĞÜNE ZİYARET

Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı iş birliğiyle yürütülen vekaletle kurban organizasyonu çerçevesinde Erdemli Müftülüğü'nce gerçekleştirilen faaliyetler hususunda İl Müftüsü, Dursun Ali COŞKUN,  İlçe Müftüsü Mahmut Sami TÜRKMENOĞLU ve Kurban komisyonu üyelerince ziyaret edildi. Faaliyetler hususunda İlçe Müftüsü tarafından bilgi verildi. Bu çerçevede Ülkemizde ve Yurt Dışında yaşayan ve gönül coğrafyamızı oluşturan fakir fukara ve ihtiyaç sahibi din kardeşlerimizin yılda bir seferde olsa mutfaklarına kurban eti girmesi için olağan üstü bir gayret gösterildi.

Müftü TÜRKMENOĞLU ;

1- TDV Genel Merkezince Erdemli'de kesilmek ve dağıtılmak üzere 210 canlı kurban bedeli gönderildi.

2- Erdemli'nin cömert ve hayırsever halkı tarafından İlçemizde kesilmek ve dağıtılmak üzere 173 canlı kurban bağışı alındı. Toplam 383 hayvan Bayramın ikinci gününde din görevlilerinden oluşan kesim komisyonu tarafından kameralara kaydedilerek whatsap yoluyla anında bağış yapan vatandaşlara "Kurban Kesildi" bilgisi ulaştırıldı.

3- İlçemizden vekaletle kurban kapsamında 454 adet vekaleten kurban bağışı gerçekleşti.

4- Bayramın ikinci gününde din görevlilerin oluşan yaklaşık 40 kişilik gönüllü kesim ekibi gece geç saatlere kadar 383 adet kurbanın kesimini gerçekleştirmiştir. Kesilen bu kurbanlar Cami görevlileri tarafından mahallelerinde önceden tespit edilen fakirlere aynı anda ulaştırılmıştır.

İl Müftümüz Dursun Ali COŞKUN'da bu gayretli çalışmadan dolayı Erdemli Müftülüğü Kurban Hizmetleri Komisyonuna teşekkür ederek,bu hayırlı çalışmalarının devam etmesi temennisinde bulundu.Vekaletle Kurban Kesim Organizasyonu ile başta Afrika ülkeleri olmak üzere 100'ün üzerinde Ülkeye Diyanet Vakfı olarak Kurban Bereketini ve Kurban ikramı yaptıklarını ve bu sayede İslam kardeşlik bağlarının güçlendiğini ifade etti.

İl Müftüsü Dursun Ali COŞKUN Bayram günlerinde fedakar ve olağan üstü çalışan, Erdemli Müftülüğü Personeline ve cömert Erdemli Halkına teşekkür ederek minnet duygularını ifade etti.

 

Etiketler : veli
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri