Hürses
26 Haziran 2019 Çarşamba
Anasayfa > GÜNDEM > Çocuklar emin ellerde

Çocuklar emin ellerde

20.09.2018 14:16 12 14 16 18 yazdır
Çocuklar emin ellerde BAŞKAN TOLLU, BELEDİYE KREŞ VE GÜNDÜZ BAKIM EVİNİ ZİYARET ETTİ
Çocuklar emin ellerde

Çocuklar emin ellerde

BAŞKAN TOLLU, BELEDİYE KREŞ VE GÜNDÜZ BAKIM EVİNİ ZİYARET ETTİ

Erdemli’yi 9,5 yıllık görev süresince hayata geçirdiği projelerle modern bir şehir haline dönüştüren Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, faaliyete geçen milyonluk yatırımları ilçede görev yapan gazetecilerle birlikte gezdi. Erdemli'de göreve geldikleri günden bu yana eğitime büyük önem verdiklerini vurgulayan Tollu, Erdemli Belediyesi’ne bağlı Şehit Musa Özalkan Kreş ve Gündüz Bakımevi'nin kentin büyük bir eğitim yuvası olduğunu belirterek, belediye olarak tüm imkanları çocuklar için seferber ettiklerini söyledi.

ÇOCUKLARIMIZ EMİN ELLERDE

Belediye Başkan Mükerrem Tollu, gazetecilerle birlikte Şehit Musa Özalkan Kreş ve Gündüz Bakımevi'ni ziyaret etti. Başkan Tollu, burada yaptığı açıklamada; Erdemli'de göreve geldikleri günden bu yana eğitime büyük önem verdiklerini vurgulayarak, ‘Kreş hizmetiyle minikler uzman eğitmenler eşliğinde geleceğe hazırlanıyor’ diyerek, ailelerin kendilerine emanet ettikleri çocuklarına sonuna kadar sahip çıkmaya devam edeceklerini söyledi. Kreş hizmetiyle birlikte her türlü imkân sağlanarak 3-6 yaş grubu çocukların evlerinden alınıp daha sonrada güvenli bir şekilde ailelerine teslim edildiğini ifade eden Tollu, eğitime alanında ilçe tarihinin en çok desteğini kendilerinin verdiğini beyan ederek, “Erdemli için çok ciddi bir eksikliği daha gideriyoruz. Bu manada gençlerimizin ve çocuklarımızın iki yabancı dil eğitimiyle kültürlü, ahlaklı bir şekilde yetişmeleri adına bu hizmetimizi veriyoruz. Zemin artı beş kattan oluşan çok ciddi bir yatırımımız olan kreşimizde; yüzlerce çocuğumuzu alabilecek kapasitesi, yeşil bahçesi, oyun alanları, ders odaları, özel boyama odaları, uyuma odaları, yemekhane vb. odalar mevcut. Kreşimizde yaşam kalitemiz için en iyi şekilde yetiştirip Kur-an’ı Kerim ve İngilizce eğitim desteğini alacaklar. Öğrenecek oldukları Arapça diliyle ibadetlerini yapan çocuklarımız okudukları surelerin ne anlama geldiklerini öğrenecekler. Kreşimizde eğitimine devam eden çocuklarımız spor, yüzme, resim ve psikologlar ile birlikte diyetisyenler gözetiminde her türlü imkândan faydalanabiliyor. İngilizce, Rusça ve Arapça eğitimiyle beraber toplamda 3 yabancı dil eğitimi alacak çocuklarımız. Özel okullardan çok daha nitelikli kolej özelliğinde olacak’’ dedi.

ŞEHİDİMİZİN VASİYETİNİ YERİNE GETİRDİK

Erdemli Belediyesi'ne bağlı Şehit Musa Özalkan Kreş Merkezi’nin kentin büyük bir eğitim yuvası olduğunu belirten Başkan Mükerrem Tollu, belediye olarak tüm imkanları çocuklar için seferber ettiklerini söyledi. Başkan Tollu, "bu ülke bu günlere kolay gelmedi. Dün bu vatan için binlerce şehit verdik ve yine yakın tarihimizde Elbab'ta Musa Özalkan kardeşimizi şehit verdik. Ruhu şad mekanı cennet olsun. Malumunuz Genel Başkanımızın da bir talimatı vardı. Ülkü Ocakları Genel Başkanı'na talimat verdi. Şehidimizin vasiyetinden esinlenerek orada 'bir kreş yapın' emrini verdi. Hatta şehidimizin vasiyeti şuydu; "şayet ben burada şehit olursam devletimin bana vereceği parayla gidin orada soydaşlarımızın çocukları için bir kreş yapın." Bildiğiniz gibi böyle bir vasiyeti vardı şehidimizin. Malumunuz Genel Başkanımız şehidimizin bu vasiyetini yerine getirmek adına Ülkü Ocakları Genel Başkanını görevlendirdi. Şehidimizin vasiyetini yerine getirdik. Çocuklarımızın sağlıklı bir şekilde büyüyüp ve yetişebilmeleri için şehidimizin adını verdiğimiz bu kreşimizde; çocuklarımızın her türlü fiziki ve aile ihtiyaçları gideriliyor. Çocuklarımızı geleceği için tüm imkanlarımızı seferber ediyoruz" diye konuştu.

BAŞKAN TOLLU, SINIFLARI ZİYARET ETTİ

Başkan Tollu, konuşmasının ardından gazetecilerle birlikte Şehit Musa Özalkan Kreş ve Gündüz Bakımevi'nde eğitim alan öğrencilerin derslerine katıldı. Daha sonra Başkan Tollu, tüm sınıfları ziyaret ederek, çocuklarla sohbet etti. Ziyareti sırasında önce kreşteki miniklerle sohbet edip oyunlar oynayan Başkan Tollu, sınıfları tek tek gezerek öğretmenlerden bilgi aldı.

Mükerrem Tollu 468x60
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri