08 Aralık 2021 Çarşamba
Anasayfa > GÜNDEM > CHP ESKİ İLÇE BAŞKANI MUSTAFA KILBAŞ ’’CHP MERSİN İL TEŞKİLATI DERHAL OLAĞAN ÜSTÜ KONRE KARARI ALMALIDIR’’ DEDİ.

CHP ESKİ İLÇE BAŞKANI MUSTAFA KILBAŞ ’’CHP MERSİN İL TEŞKİLATI DERHAL OLAĞAN ÜSTÜ KONRE KARARI ALMALIDIR’’ DEDİ.

19.10.2021 17:11 12 14 16 18 yazdır
CHP ESKİ İLÇE BAŞKANI MUSTAFA KILBAŞ ’’CHP MERSİN İL TEŞKİLATI DERHAL OLAĞAN ÜSTÜ KONRE KARARI ALMALIDIR’’ DEDİ.
CHP ESKİ İLÇE BAŞKANI MUSTAFA KILBAŞ ’’CHP MERSİN İL TEŞKİLATI DERHAL OLAĞAN ÜSTÜ  KONRE  KARARI ALMALIDIR’’ DEDİ.
CHP ESKİ İLÇE BAŞKANI MUSTAFA KILBAŞ ’’CHP MERSİN İL TEŞKİLATI DERHAL OLAĞAN ÜSTÜ KONRE KARARI ALMALIDIR’’ DEDİ. Mustafa Kılbaş’ın CHP Erdemli İlçe Binasında yaptığı basın açıklaması. Değerli Dostlar: Basınımızın mümtaz temsilcileri Bizden hiçbir zaman hiçbir desteğini esirgemeyen çok kıymetli eski CHP Gülnar İlçe Başkanım Sn. Ahmet Barut ve onunla birlikte istifa etme iradesini gösteren yönetici arkadaşlarım, Benimle birlikte asılsız bir bahane ile görevden alınmış yiğit, çalışkan yönetici arkadaşlarım ve CHP nin duyarlı, demokrat, özgürlükçü her türlü kimden, nereden geldiğine bakmadan haksızlığa dur diyebilen üyeleri ve delegele arkadaşlarım hepinizi saygı ve sevgi ile selamlıyorum. Sevgili Dostlar; Bu gün burada olmamızın sebebi 180 gün önce görevden alınmamıza ve partimizin tüzüğü gereği zamanında yapılmayan olağanüstü kongreye götürülmemesidir. Sevgili Dostlar; Erdemlideki bu belirsizlik Erdemli li tüm CHP li mensuplarını derinden etkilediği gibi; Çamlıyayla ve Gülnar ilçelerimizdeki partili dostlarımız da bu belirsizlikten muzdariptirler. İl başkanlığının Genel Merkez Kararına rağmen olağanüstü kongreye gitmemesi CHP mensuplarınca doğru bulunmamaktadır. Bizler hemen değil, DERHAL OLAĞANÜSTÜ KONGRE! talebi ile bu günden itibaren 3 aşamalı bir eylem planının ilk ayağını bu gün Erdemli’de gerçekleştirmiş bulunmaktayız. Sevgili Dostlar; İnanmaktayız ki tüzüğümüzün ilgili maddelerinden kaynaklı bu demokratik talebimizi partimizin yetkili organlarının en kısa sürede hayata geçirmesi talebimizdir.Bugünden itibaren belirleyeceğimiz bir tarihte Erdemli –Mersin –Ankara yürüyüş eylemimizi hayata geçireceğimizden hiç kimsenin kuşkusu olmasın. Eylemimizin ikinci ayağı Erdemli den Mersin CHP İl binasına YÜRÜYEREK ulaştığımızda gerçekleştireceğiz. Bu aşamaların her adımını bu gün olduğu gibi yerinde yapacağımız açıklamalarla sizleri bilgilendireceğiz. Buradan CHP Mersin İl Başkanlığına bir çağrıda bulunuyoruz. HEMEN DEĞİL, DERHAL OLAĞANÜSTÜ KONGRE! talebimizi yeniliyoruz. Bizler her platformda HAK,HUKUK, ADALET,ÖZGÜRLÜK, DEMOKRASİ ve İNSAN HAKLARININ yılmaz savunucusu olan, aklını kimseye kiralamayan, CHP nin hür ve özgür üyeleriyiz. Bizler diğer partilerin boyun eğen, biat eden mensuplarına benzemeyiz. Her platformda ve her zeminde hakkımızı arar ve savunuruz, hakkımızı yedirtmeyiz ve kimsenin hakkını da yemeyiz. Değerli dostlar ; Şunu herkesin bilmesini istiyoruz ki yaptığımız bu basın toplantısı ve yakın gelecekte yapabileceğimiz eylemler partimizin kurumsal kimliğine yönelik değildir. Talebimiz tüzükten kaynaklanan her partilinin olduğu gibi bizimde hakkımızı istememizdir. Hal böyle iken bizler dün olduğu gibi bugün de yarın da partimizin neferleriyiz ve her koşulda partimizin hizmetindeyiz. Bundan dolayıdır ki bizim bu talebimizi hiç kimse şu veya bu şekilde şuraya veya buraya eğip bükerek buna teşebbüs dahi etmesin NOKTA. Tekrar hepinizi saygı, sevgi ve hürmetle selamlıyorum. Mustafa KILBAŞ ve Arkadaşları
Mükerrem Tollu 468x60
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri