28 Mayıs 2018 Pazartesi
Anasayfa > GÜNDEM > BEKİR ÖZSU'YA RAKİP ÇIKMADI
BEKİR ÖZSU'YA RAKİP ÇIKMADI

BEKİR ÖZSU'YA RAKİP ÇIKMADI

20.08.2017 18:40 12 14 16 18 yazdır
BEKİR ÖZSU'YA RAKİP ÇIKMADI MHP'DE 2009 ve 2014'de YEREL SEÇİMİ ALAN EKİP DAĞILDI

            BEKİR ÖZSU'YA RAKİP ÇIKMADI

MHP'DE 2009 ve 2014'de YEREL SEÇİMİ ALAN EKİP DAĞILDI

2004 yılında MHP İlçe Başkanlığına gelen ve 2009 yılında AK Parti'den İlçe Belediyesini alan Bekir Özsu ve yönetimi, 2014 yılında aynı başarıyı göstererek MHP'de Mersin'de adını söz ettirmişti.

Özsu 20 Ağustos 2017 günü yapılan seçimde ogün ki ekibi dağıtarak. 2019'da yapılacak yerel seçim için Erdemli'de tehlike sinyalleri vermeye başladı.

Eğer Erdemli'de ilçe Belediye Başkanı geçmişte beraber çalıştığı ekibiyle birlikte çalışmazsa Bu ilçe Kongresinden çıkan sonuç 2019 yerel seçiminde AK Parti için büyük bir şans.

MHP Erdemli İlçe Kongresi Erdemli Kültür Merkezinde yapıldı.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Erdemli ilçe başkanlığı 11. Kongresini yaptı. Tek liste halinde gidilen genel kurulda partiye kayıtlı 418 üyeden 313'ü oy kullandı. Bekir Özsu üyelerden 5'inci kez güven oyu alarak  ilçe başkanlığını yeniden kazandı.

Erdemli Belediyesi Kültür Merkezinde yapılan kongrede divan başkanlığını MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek yaptı. Saygı duruşu ve okunan İstiklal Marşının ardından divana ilçe başkanlığı için mevcut başkan Bekir Özsu'nun hazırladığı liste verildi. Yapılan konuşmaların ardından oy verme işlemi gerçekleştirildi. Partiye kayıtlı 418 üyeden 313 üye katılarak oy kullandı. Oylamaya katılan üyelerin tamamının oyunu alan Bekir Özsu beşinci kez ilçe başkanlığına seçildi.

Seçim sonrası teşekkür konuşması yapan Özsu, tüm üyelere teşekkür etti.

MHP Erdemli ilçe yönetimi, Bekir Özsu, Fatih Serin, Turgut Tartar, Bünyamin Kale, İlker Türel, Hüdaverdi Top, Veli Aslan, Mustafa Kemal Turan, Mustafa Dirik, Ali Kara, Mehmet Kale, Yunus Çelik, Sabit Aydın, Mehmet Ali Yıldırım, Hasan Uyar, Ali Gürsoy, Adnan Baktemur, Ahmet Ak ve Şevket Bakkal'dan oluştu.

Kongreye Delegeler dışında fazla ilgi gösteren olmazken, MHP'nin önde gelen isimleri Cafer Kale, Şükrü Kılıç vs. gibi isimlerin liste dışı kalması Partililer arasında şaşkınlık yarattı.

Seçim sonrası Görüşünü aldığımız bazı partililer, ''Milliyetçi Hareket Partisi Mersin'de yeni bir yapılanmaya gidiyor, Partimizi dışardan karıştırmak ve Mersin'deki etkisini azalmaya çalışan gruplar var. MHP bu oyunlara gelmemeli, Bazı Partiler gibi 3 - 5 aya bir teşkilat değişikliğine gidilmemeli.  Bir sorun varsa Birlik beraberlik içinde çözümlemeliyiz. Küçük olsun benim olsun hesabı yapılmamalı.

Milliyetçi Hareket Partisi kimsenin tekelinde değildi. Değerli büyüklerimizin araştırmalar yaparak bu sorunlarını çözümleri gerekiyor. Mersin'de Büyük Şehir olmak üzere hemen hemen tüm belediyeler MHP'nin elinde. Bu büyük gücü iyi, değerlendirmeli ve Küçük hesap yapan kim olursa olsun gereken yapılmalıdır. Bugün Erdemli'deki tablo hiç iç açıcı değil. MHP'ye emek vermiş insanlar Partiden dışlanmış Partininin kolu kanadı kırılmaya çalışılmaktadır.,

Özellikle Şu an belediye başkanlığı koltuğunda oturanlar birlik beraberlik içinde tekvücut olarak yola devam etmelidirler. Zefer sarhoşluğu geçmelidir. sayılı günler çabuk geçiyor. Önümüzde 2019 yerel seçimleri ardında Genel seçim var. herkes şapkasını önüne alıp düşünmelidir.

Bu seçimin hayırlı uğurlu olmasını diler, yönetime yeni seçilen arkadaşlarımıza başarılar dileriz'' dediler.

 

 

 

Etiketler : veli
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri