21 Ekim 2017 Cumartesi
Anasayfa > GÜNDEM > Başkan Gün, "Yolumuza kararlılıkla devam ediyoruz"

Başkan Gün, "Yolumuza kararlılıkla devam ediyoruz"

20.07.2017 10:07:57 12 14 16 18 yazdır
Başkan Gün, "Yolumuza kararlılıkla devam ediyoruz"
Başkan Gün,

Hizmet-İş Sendikası Tarsus Şube Başkanı Hüseyin Gün, yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Hak-İş Konfederasyonu ve Hizmet-İş Sendikası Genel Başkanı Mahmut Arslan'ı makamında ziyaret etti.

Samimi bir ortamda gerçekleşen ziyarette Genel Başkan Mahmut Arslan, geçtiğimiz günlerde gerçekleşen Tarsus şubesinin 5. Olağan Genel Kurulu'nda üçüncü kez başkan seçilen Hüseyin Gün ve yeni yönetimine başarı dileklerini sundu. Daha sonra Başkan Gün ve üyeler, Genel Başkan Yardımcıları Av. Hüseyin Öz, Halil Özdemir ve Celal Yıldız ile bir araya geldi.

Ziyaret sonrası bir değerlendirme yapan Hüseyin Gün "Şubemizin 5.Olağan Genel Kurulu sonrası görevlendirilmek üzere Ankara'ya giderek konfederasyonumuzun kıymetli genel başkanımızı, çok değerli genel başkan vekilimizi ve başkan yardımcılarımızı ziyaret ederek görevimize başladık. Allah utandırmasın, yeni yönetimimize tekrar hayırlı olsun. Ben inanıyorum ki; bundan sonra da sendikamızın birlik ve bütünlüğü pekişecek, üyelerimizden aldığımız güç ve yeni bir dinamizmle yolumuza kararlılıkla devam ediyoruz. Genel Başkanımız Sayın Mahmut Arslan'a Tarsus şubemize göstermiş olduğu katkı ve destekleri için çok teşekkür ederim." dedi.

"EMEKÇİLERE HİZMET ETMEKTEN ONUR DUYUYORUZ"

Kongrenin ardından çalışmalarına kaldıkları yerden devam ettiklerini belirten Gün, şunları kaydetti: 

"Hak-İş/Hizmet-İş'in sendikacılık anlayışı emekçiye hizmet etmektir. İş yerlerinde emek kutsal kılınsın, sevgi, hoşgörü ve refah ortamı sürsün istiyoruz. İşte bu anlayışla hizmette büyük bir gayret sarffettik. Şube olarak Mersin genelinde önemli kazanımlar elde ettik ve işyerlerinde huzurlu çalışma ortamlarının oluşmasına katkıda bulunduk. Hiçbir üyemizin hakkını bir diğerinden üstün görmedik, hiç bir üyemizin emeğini karşılıksız bırakmadık. Her üyemizin alnının teri kurumadan ücretinin ödenmesi için çalıştık, çalışmalarımızı bundan sonra da aynı duyarlılıkla sürdüreceğiz. Tüm emekçilere hizmet etmekten onur duyuyoruz".

"TAŞERON İŞÇİLER HAKLARINA KAVUŞUYOR"  

Toplu İş Sözleşmeleriyle beraber taşeron işçilerin sosyal hak ve yevmiyelerinde iyileştirmeler olduğunun altını çizen Hüseyin Gün, "Belediye, hastane, karayolları gibi kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan taşeron işçi arkadaşlarımıza toplu iş sözleşmesi sözümüzü çok şükür yerine getirmiş bulunmaktayız. İnşallah yeni dönemde de işçi arkadaşlarımızın tüm sosyal haklarında ve yevmiyelerinde iyileştirmeler yaparak yaşam standartlarını iyileştirmenin gayreti içinde olacağız. İşçilerin yasal haklarına her zaman sahip çıkacağımızı bilinmesini istiyorum. Her zaman söylediğim gibi birlikte olduğumuz sürece aşamayacağımız hiçbir engel yoktur." diye konuştu.

Etiketler : veli
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri