08 Aralık 2021 Çarşamba
Anasayfa > Yazarlar > Fadıl ÖZDEMİR > ASIL BAŞARIYI YAKALAYABİLMEK
Fadıl ÖZDEMİR

ASIL BAŞARIYI YAKALAYABİLMEK

10.09.2020 11:41 12 14 16 18 yazdır
Yazar : Fadıl ÖZDEMİR
ASIL BAŞARIYI YAKALAYABİLMEK

Birey yada kurum olarak çalışma yaşamında çok para kazanabiliriz ancak bu hiçbir zaman başarılı olduğumuz anlamına gelmez .
Çünkü kazandığımız paranın, elde ettiğimiz gelirin , sahip olduğumuz gücün hangi yollardan elde edildiği çok önemlidir.
O yüzden kat kat bina dikenlere, lüks oteller inşa edenlere, sayısız işletme ve arsa satın alanlara sakın başarılı gözüyle bakmayalım ve böyle bir yanılgıya girmeyelim. 
Başarı ancak hakkaniyet, adalet ve helallik kavramları içerisinde elde edilirse başarıdır. 
Banka soyup zenginleşenlere, sınav sorularını çalıp istediği üniversiteye veya kamu kurumuna girenlere, yanında çalıştırdığı personeli sömüren asgari ücretten az bir tutarla çalıştırıp, tüm yasal haklarını gasp ederek zenginleşen bir işverene, her türlü kötü hizmeti sunup, insanların sağlığıyla oynayarak sonuçta  kazancını katlayanlara başarılı diyemeyiz. 

Devletin vergisini kaçıranların, sanal yoğun bakım hastalarını hastanesinde göstererek devlete milyarlarca fatura çıkarıp banka hesaplarını dolduranların, onlarca bombayı gözünü kırpmadan coğrafyamıza döken, çoluk çocuk yaşlı demeden binlerce insanı öldüren, sürgün eden , aileri parçalayıp toprağına toprak, petrolüne petrol katan emperyalist güruhun başarısından söz edemeyiz. 

Sosyal medyada gözüme ilişen muhtemelen sizlerinde gördüğü bir fotoğraftan bahsedeyim. Bu fotoğraf iki bölümden oluşuyordu. Üst kısımda bir sınıf ve içerisinde öğrenciler vardı. Diğer kısımda da lüks bir ev vardı. Sınıfın olduğu kısımda ‘Okulda başarılı olanlar’ Lüks evin olduğu kısım da ‘Hayatta başarılı olanlar’ yazılıyordu .
İşte maalesef topluma hep bunlar dayatıldı. Hangi kötü yollardan, hangi iğrenç şeylerden geçersen geç ama kazan, zengin ol, başarılı olanlar listesine ismini yazdır... 
İşte bu yüzden bugün dünya kötü! 
İşte bu yüzden bugün hepimiz hastayız!
Çünkü adil olmayı, helal kazanmayı, ve herkese eşit davranmayı unuttuk.
Veya tüm bunlar işimize gelmedi.
Hayatta başarılı olmak ve yükselmek istiyorsak; hırsı bırakıp azme sarılmalıyız. 
“Hırs, başka insanların sırtına basarak yükselmeye çalışmaktır. Azim ise kendi ayakları üstünde durmak ve yürümektir.  Kendi değerlerimize dayanarak yükselmenin yollarını arayalım. 
İnsanlar ne kadar yükseldiğimize değil, nasıl yükseldiğimize bakarlar. 
Şunu unutmamamız gerekir ki;
Zenginlik , kariyer, tanınmışlık, lüks evler vazgeçilebilecek şeylerdir. 
Yeter ki  biz kendi çıkarlarımız uğruna başkalarının hakkına girmeyelim , hakkımız olmayan bir şeye konmayalım , daima helalinden kazanalım ve birilerine yaranmak adına kendimizden onurumuzdan ödün vermeyelim.
İşte o  zaman asıl başarıyı yakalarız.
Mükerrem Tollu 468x60
Yazarın Son Yazıları
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.